САБАҚ: Менің құқығым және міндетім |
Мектеп: Тайбай ОМ |
||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты жөні: Аманжолова Зарина Куатовна
|
||||||
СЫНЫП: 2 |
Қатысқандар саны: 17 |
Қатыспағандар: 0 |
|||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
2.1.1.2 Мысалдар келтіре отырып, өз отбасындағы әдеп нормаларын түсіндіру |
||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||
|
|||||||
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||
|
|||||||
Кейбір оқушылар: |
|||||||
|
|||||||
Бағалау критерийі |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
||||||
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
||||||
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
||||||
Пәнаралық байланыс |
Музыка, қазақ тілі,тарих. |
||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||
Басталуы 3 минут
|
Топқа бөлу Себетпен конфет әкелу. Оқушыларға себеттен конфет алуларын сұраймын.Конфеттің түрлеріне қарай 2 топқа бөлініп отырады. Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Ақ тілек» қимылмен тілек білдіру |
1-топ «Қызыл кәмпиттер» 2-топ «Көк кәмпиттер»
|
|||||
«Ширату» 5 минут
|
«Әлемді шарлау» әдісі арқылы алдыңғы бар білімдерін бөліседі
Сұрақтар сынып кабинетінің әр жеріне ілінеді. Топ мүшелері жұптасыпосы сұрақтарға білгенінше жауап береді. |
«Әлемді шарлау» әдісі арқылы түсіндіреді.
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды
|
|||||
Негізгі бөлімі 20 минут |
Білу және түсіну 20 минут Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Оқулықпен жұмыс Әр топ тізбектеп оқиды.
«Топтастыру» әдісі «Менің құқығым», «Менің міндетім» тақырыбында постер қорғайды.
Қосымша мәлімет
15- бап 1.Әркімнің өмір сүруге құқығы бар. 16-бап. 1Әркімнің өзінің жеке басының бостандығына құқығы бар. 29-бап. 1.ҚР азаматтарының денсаулығын сақтауға құқығы бар Азаматтар заңмен белгіленген кепілді медициналық көмек көлемін тегін алуға құқылы.
Бірақ, құқық, әділеттілік, теңдік, ізгілік екендігін, қоғамға негізделген тәртіп ережелері екенін естен шығармау керек. Дүние жүзі елдеріне ортақ заңдар бар. Біз ол заңға бағынуға міндеттіміз. Ол былай аталады: «Адам құқықтары жайлы жалпыға бірдей декларациясы» Дүние жүзінің балаларын қорғауға арналған «Балалар коевенциясының» 6- бабында: «Сіздің өмір сүруге құқығыңыз бар, ал мемлекет сіздің жан жақты еркін дамуыңызға көмектесуге міндетті. Денсаулығына, өміріне қамқорлық жасап, қорғауға міндетті» делінген. Дескрипторы:
|
Топтық жұмыс
«Топтастыру» әдісі Постер қорғайды.
Топтық бағалау. «Екі жұлдыз, бір тілек»
|
|||||
Сергіту сәті 2 минут |
«Көңілді күн» би билеу арқылы сергіту |
«Көңілді күн » биі
|
|||||
Аяқталуы 10минут
|
Қолдану 8 минут «Ашық микрофон» әдісі Жалпыға арналған тапсырма: Оқушылар тақырып аясында сұрақтар құрастырады. Сұрақтар тақтаға ілінеді. Оқушылар бір-бірінің сұрақтарына жауап береді. Сенің тағы қандай міндеттерің бар? Өз ісіңе жауапкершілікпен қарау дегенді қалай түсінесің? Өмірден мысал келтір. Дескрипторы: 1.Өз отбасындағы әдеп нормаларын түсінеді. 2.Отбасындағы өз міндеттерін біледі, мысалдар келтіре алады.
|
«Ашық микрофон» әдісі
«Мадақтау сэндвичі» әдісі |
|||||
Үйге тапсырма: |
мазмұндау. |
|
|||||
Кері байланыс Бүгінгі сабақта қандай жетістікке жеттік?
|
«Менің көңіл-күйім баспалдағы» Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады |
Оқушылар өз ойларын стикерлерге жазып жабыстырады
|
|||||
|
|||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері
|
|||||
«Белсенді оқыту» «Саралап оқыту» тәсілдерін қолдана отырып, оқушылардың қажеттіліктерін ескердім. Жоғары қабәлетті оқушыларды қажеттілігін топпен жұмыста ескердім |
. Білім алушылардың оқу жетістіктерін бағалауды бас бармақ, екі жұлдыз, бір тілек; мадақтау сэндвичі, менің көңіл күйімнің баспалдағы әдістерін белгілеп көрсету арқылы жоспарладым. |
||||||
|